STRONA GŁÓWNA   
OFERTY LETNIE
OFERTY ZIMOWE
PROMOCJE
LAST MINUTE
   NASZE BIURA       DLA AGENTÓW   
Warto zobaczyć:
Relacje filmowe Galeria foto
042 637 11 22
pn.-pt. godz. 10:00-17:00
Oferta turystyczna
Wycieczki
Wczasy
Obozy narciarskie, zimowiska
Kursy językowe
Obozy studenckie
Egzotyka
Pozostałe produkty
Work & Travel
Nauka i praca
Autokary do wynajęcia
Zielone Szkoły
Bilety lotnicze
Warto zobaczyć
O firmie
Informacje dla klienta


Włochy - Na kraniec włoskiego obcasa
» sprawdź podobne oferty

Informacje
Galeria

» przejdź do galerii
Bolonia - Rawenna - Urbino - Loreto - Termoli - Wyspy Tremiti - San Giovanni Rotondo - Monte Sant'Angelo - Vieste - Bari - Grotte di Castellana - Alberobello - Ostuni - Lecce - Otranto - Leuca - Gallipoli - Matera - Salerno - Amalfi - Caserta - Florencja - Lukka - Piza - Riva del Garda - Malcesine

Rawenna - bizantyjskie mozaiki,
Urbino - miasto Rafaella,
Wyspy Tremiti - rejs statkiem,
Lecco - Florencja południa,
Amalfi - po schodach do nieba,
Caserta - perła w koronie Burbonów.

Program

1 dzień:
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd do Włoch przez Czechy i Austrię. W trakcie przejazdu planowane są krótkie postoje.
2 dzień:
Przyjazd do Bolonii. Zwiedzanie centrum miasta oraz zabytków skupionych wokół Piazza Maggiore i Piazza del Nettuno. Przejdziemy również pod Uniwersytet, którego początki sięgają XI w. oraz kościoła św. Dominika, miejsca pochówku tego mistyka i założyciela zakonu. Przejazd pociągiem do Rawenny, w której będziemy podziwiać Bazylikę św. Wita i św. Apoloniusza, słynących z najpiękniejszych mozaik bizantyjskich na świecie. Zobaczymy również grób „ojca języka włoskiego” - Dantego Alighieri. Przejazd do hotelu w okolicy Rimini, kolacja i nocleg.
3 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Urbino - miasta, w którym urodził się najsłynniejszy malarz epoki odrodzenia, Rafael Santi. Przejazd do Loreto - nawiedzenie tzw. domku loretańskiego związanego z kultem Matki Boskiej. Przejazd do hotelu w okolicy Termoli, kolacja i nocleg.
4 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Termoli. Rejs statkiem na Wyspy Tremiti. Wycieczka statkiem wokół wyspy San Domino z przystankiem na krótkie zwiedzanie średniowiecznych zabudowań wysepki San Nicola. Czas wolny na plażowanie i kąpiel w kryształowo czystym morzu. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
5 dzień:
Śniadanie. Przejazd do San Giovanni Rotondo - miejsca związanego z kultem Ojca Pio. Zwiedzanie sanktuarium, w którym pochowany jest święty oraz poświęconego mu muzeum. Przejazd na Monte Sant’Angelo. Nawiedzenie Sanktuarium świętego Michała Archanioła, jednego z najstarszych sanktuariów chrześcijańskich na świecie. To tam na górze Gargano, cudowne wydarzenia związane z objawieniami św. Michała dały początek jego kultowi. Przejazd do hotelu w okolicy Manfredoni, kolacja i nocleg.
6 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Vieste - najbardziej na wschód wysuniętego miasteczka Półwyspu Gargano, którego wizytówką są wielkie głazy w kształcie iglic, ukształtowane przez wiatr i wodę, zwane Pizzomunno. Przejazd do Bari. Zwiedzanie romańsko-gotyckiej katedry św. Sabina oraz romańskiej bazyliki św. Mikołaja, gdzie spoczywa królowa Bona Sforza. Przejazd do hotelu w okolicy Bari, kolacja i nocleg.
7 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Grotte di Castellana - kompleks podziemnych jaskiń pochodzenia krasowego. Przejazd do Alberobello, miejscowości słynącej z unikatowych form budownictwa - domów zwanych „trulli”, zbudowanych z kamienia wapiennego bez zaprawy. Przejazd do Ostuni
- urokliwego miasteczka, które kojarzone jest ze słynnym greckim Santorini. Krótki spacer po zabytkowym centrum, którego sercem jest Piazza della Liberta. Przejazd do Lecce, miasta, które ze względu na cenną zabudowę barokową nazywane jest „Florencją południa”. Przejazd do hotelu w okolicy Lecce, kolacja i nocleg.
8 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Otranto, miasteczka okupowanego w XV w. przez Turków. Zwiedzanie zabytkowego centrum. Przejazd do Leuca – miejscowości znajdującej się na samym końcu apenińskiego obcasa. Przejazd do Gallipoli, spacer po historycznej części miasta. Przejazd do hotelu w okolice Matery, kolacja i nocleg.
9 dzień:
Śniadanie. Zwiedzanie Matery, miasta, którego historyczna część zwana Sassi to unikatowe domy wykute w skale z murowanymi fasadami. Przejazd do Salerno, miasta leżącego nad zatoką o tej samej nazwie. Stamtąd dotrzemy do Amalfi - jednego z najbardziej urokliwych miasteczek Wybrzeża Amalfi, o którym mówi się „po schodach do nieba...” Przejazd do hotelu w okolicy Salerno, kolacja i nocleg.
10 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Caserty, nazywanej „perłą w koronie dynastii Burbonów”. Zwiedzanie Pałacu Królewskiego, który w założeniu miał być największą (zaraz po Wersalu) siedzibą królewską w Europie. Przejazd do hotelu w okolicy Chianciano Terme, kolacja i nocleg.
11 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Florencji. Zwiedzanie centrum rozpoczniemy od kościoła Santa Croce - miejsca pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Następnie Piazza della Signoria, przy którym stoją Galeria Uffizi oraz słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy. Dalej najbardziej znany kościół Florencji, gotycka katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Brunelleschiego. Będziemy również podziwiać stojące tuż przy katedrze Wieżę Giotta i Baptysterium. Nasz spacer po Florencji zakończymy na „kipiącym złotem” Ponte Vecchio, zwanym Mostem Złotników. Przejazd do hotelu w okolicy Montecatini Terme, kolacja i nocleg.
12 dzień:
Śniadanie. Przejazd do Lukki, zwiedzanie starówki, wizyta w kościele San Michele in Foro z rzędami arkad oraz w zabytkowej Katedrze, w której kryje się Volto Santo, Święte Oblicze. Przejazd do Pizy - zwiedzanie historycznego centrum z zespołem katedralnym wraz ze sławną Torre Pendente, czyli Krzywą Wieżą. Przejazd do hotelu w okolicy Werony, kolacja, nocleg.
13 dzień:
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Riva del Garda, drugiej, co do wielkości osady nad Jeziorem Garda. Położona na północnym krańcu jeziora zawsze postrzegana była, jako miasto o znaczeniu strategicznym, stąd zabytkowe pozostałości takie jak wieża Rocca, Torre Aponalle, czy Bastione fortyfikacja z początku XVI w. Przejazd do Malcesine. Wycieczka statkiem po Jeziorze Garda z przystankiem w Limone sul Garda słynącej przed wieloma laty z produkcji cytryn i limonek, a dziś z produkcji oliwy z miejscowych oliwek. Wjazd kolejką linową na Monte Baldo, górę, która posiada wiele wierzchołków, z których najwyższy - Valdritta wznosi się na 2.218 m n.p.m. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.
14 dzień:
Kontynuacja przejazdu przez Austrię i Czechy. Powrót do Polski w godzinach popołudniowych.
Zakwaterowanie

11 noclegów w hotelach min.***. Funkcjonalnie wyposażone pokoje 2, 3 os. z łazienkami, w większości hoteli z TV i balkonami. 1 nocleg w okolicy Rimini, 2 noclegi w okolicy Termoli, 1 nocleg w okolicy Manfredoni, 1 nocleg w okolicy Bari, 1 nocleg w okolicy Lecce, 1 nocleg w okolicy Matery, 1 nocleg w okolicy Salerno, 1 nocleg w okolicy Chianciano Terme, 1 nocleg w okolicy Montecatini Terme, 1 nocleg w okolicy Werony.


Świadczenia

Zakwaterowanie: 11 noclegów w hotelach min.***. Funkcjonalnie wyposażone pokoje 2, 3 os. z łazienkami, w większości hoteli z TV i balkonami. 1 nocleg w okolicy Rimini, 2 noclegi w okolicy Termoli, 1 nocleg w okolicy Manfredoni, 1 nocleg w okolicy Bari, 1 nocleg w okolicy Lecce, 1 nocleg w okolicy Matery, 1 nocleg w okolicy Salerno, 1 nocleg w okolicy Chianciano Terme, 1 nocleg w okolicy Montecatini Terme, 1 nocleg w okolicy Werony.
Wyżywienie: 11 śniadań kontynentalnych, 11 kolacji składających się z 2 dań na ciepło, deseru i wody mineralnej
Transport: autokar z klimatyzacją, toaletą, DVD i barkiem.
Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.
Realizacja programu turystycznego. Opieka pilota.


Informacje praktyczne

III ratę uczestnik przekazuje pilotowi. Kwota ta jest w całości wykorzystana przez kontrahentów na zapewnienie świadczeń za granicą.
Cena złotówkowa wraz z III ratą nie obejmuje:
- kosztów realizacji programu turystycznego (wstępy, przewodnicy lokalni, opłaty wjazdowe do miast, przejazdy komunikacją miejską, wycieczka statkiem na Wyspy Tremiti, rejs statkiem po Jeziorze Garda, system Alma Tour Guide) orientacyjny koszt: ok. 220 EUR,
- opłaty klimatycznej ok. 15 EUR,
- napoi do kolacji,
- dopłat za dojazdy z wybranych miejscowości w Polsce, podanych w rozkładzie jazdy. Cena podstawowa dotyczy wyjazdów z Katowic, Tych, Bielska Białej i Cieszyna. W zwiedzanych obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni ubiór (długie spodnie i spódnice oraz zakryte ramiona). Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele programowe. Koszty płacone za całą grupę (np. za lokalnych przewodników) są dzielone na wszystkich jej uczestników. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych i centrach historycznych. Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Cena imprezy składa się z części płatnej w złotówkach oraz z części płatnej w EUR podczas imprezy. Wszelkie promocje i zniżki nie dotyczą części płatnej w EUR. Przekroczenie granic na podstawie dowodu osobistego (dotyczy obywateli UE) lub paszportu. Trasa przejazdu Cieszyn - Bolonia ok. 1070 km (ok. 16 godz.). Trasa przejazdu Cieszyn - Włochy - Cieszyn ok. 5500 km.

Płatności
I rata: 25% ceny złotówkowej płatne przy rezerwacji
II rata: 100% ceny złotówkowej (minus I rata)
III rata: 350/375 EUR (w zależności od terminu) – uczestnik zabiera ze sobą na imprezę.


» Warunki uczestnictwa i Informacje dodatkowe     » OWU Signal Iduna    

Terminy i ceny Włochy - Na kraniec włoskiego obcasa     (skrót: NA KRANIEC WLOSKIEGO OBCASA PAX HB)
Nr grupy Data Cena 


Katalogi on-line:
Katalog Zima 2015
Zamów
Katalog
Egzotyka 2015
Zamów
Bezpieczeństwo
płatności:

INFOLINIA: 801 50 00 05
22 826 26 39

pn.-pt. 09:00 - 18:00
sob. 10:00 - 14:00

Skorzystaj z porady konsultanta!
Pomocne informacje:
> Podmiot odpowiedzialny
> Polityka prywatności
> Polityka cookies

> Help Line
> Organizatorzy
Warunki uczestnictwa:
> Warunki uczestnictwa
> Informacje dodatkowe - oferty dla dorosłych
> Informacje dodatkowe - oferty dla młodzieży
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych ofertach
i promocjach wpisz poniżej swój adres e-mail:
usuń adres

Obozy i kolonie >
Podróże i wycieczki >
Nowe zasady dotyczące cookies W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies